Sigla

 

Liceul "Horea, Cloşca şi Crişan"

str. Republicii, nr. 18, Abrud, 515100, Alba, Romania,
Tel 0258 780623, Fax 0258 780601 email: hcc.abrud@yahoo.com; hcc.abrud@mail.albanet.ro;

Olimpicii noştri

ANUL ŞCOLAR 2016-2017

Etapa naţională

Nr.crt Disciplina Numele şi prenumele elevului Clasa Premiu Profesor
1 Religie Sav Ionela Nicoleta X P I Bar Nicolae Alin
2 Pedagogie Cîra Grigorescu Georgiana XI P Premiu special Anca Monica Iuliana
3 Limba rromani Petaca Ionuţ Valentin XI P Participare Nuţă Doru Daniel
4 Sesiunea de comunicari stiintifice - Geografie Sicoe Cătălin X MI Premiul Special Costea Leontin
5 Concursul de Geografie TERRA Parfene Daniel Emanuel V menţiune Costea Leontin
6 Concursul de Geografie TERRA Felea Daiana Alexandra V menţiune Costea Leontin
7 Concursul de Geografie TERRA Stefani Alexia Vanessa VI II Costea Leontin
8 Concursul de Geografie TERRA Macavei Mădălina Claudia VI menţiune Costea Leontin
9 Rugby-TAG faza pe regiune Echipa Rugby-TAG gimnaziu II Cîra Grigorescu Gabriel
10 Rugby-TAG faza pe regiune Echipa Rugby-TAG liceu III Cîra Grigorescu Gabriel

Etapa judeţeană

Nr.crt Disciplina Numele şi prenumele elevului Clasa Premiu Profesor
1 Chimie Iancu Gheorghe Aurelian VIII III Anca Elisabeta Constanţa
2 Matematică Trif Paula Maria VI menţiune Stan Magda
3 Matematică Morariu Mirabela Georgiana VIII menţiune Stan Marcel Ioan
4 Informatică Crăciunescu Denis Bogdan XII MIE II Iancu Alina Marieta
5 Pedagogie Cîra Grigorescu Georgiana XI P I Anca Monica Iuliana
6 Geografie Trif Diana Nicoleta IX MI III Costea Leontin
7 Geografie Postolachi Bogdan IX MI menţiune Costea Leontin
8 Geografie David Raul Mihai X MI menţiune Costea Leontin
9 Sesiunea de comunicari stiintifice - Geografie Sicoe Cătălin X MI I Costea Leontin
10 Concursul de Geografie TERRA Parfene Daniel Emanuel V I Costea Leontin
11 Concursul de Geografie TERRA Felea Daiana Alexandra V II Costea Leontin
12 Concursul de Geografie TERRA Stefani Alexia Vanessa VI I Costea Leontin
13 Concursul de Geografie TERRA Macavei Mădălina Claudia VI III Costea Leontin
14 Istorie Sicoe Alexandra X FIE II Golgoţ Nicoleta
15 Religie Sav Ionela Nicoleta XI P I Bar Nicolae Alin
16 Religie Avram Patricia Alina IX MI II Bar Nicolae Alin
17 Limba rromani Petaca Ionuţ Valentin XI P I Nuţă Doru Daniel
18 Limba rromani Lazăr Andrei Ştefan X P II Nuţă Doru Daniel
19 Discipline tehnice - Economie/Comert Mateţ Adelin Nicolae XI EC III Tontea Ioan Sorin

Înapoi la început!

ANUL ŞCOLAR 2015-2016

Etapa naţională

Nr.crt Disciplina Numele şi prenumele elevului Clasa Premiu Profesor
1 Pedagogie Cîra Grigorescu Georgiana X P Premiu special Anca Monica Iuliana
2 Pedagogie Sav Ionela Nicoleta X P Participare Anca Monica Iuliana
3 Tehnologia Informaţiei Praţa Mirela XII MII Participare Iancu Alina Marieta
4 Concurs Chimie "RALUCA RIPAN" Iancu Gheorghe Aurelian VII Participare Anca Elisabeta Constanta
5 Limba rromani Petaca Ionuţ Valentin X P Participare Nuţă Doru Daniel
6 Limba rromani Nuţă Marian Ionuţ XII FIE Participare Nuţă Doru Daniel
7 Sesiunea de comunicari stiintifice - Geografie Răfăilă Ioana X P Costea Leontin
7 Rugby - TAG - faza pe regiune Echipa rugby TAG gimnaziu III Cîra Grigorescu Gabriel
7 Rugby - TAG - faza pe regiune Echipa rugby TAG liceu III Cîra Grigorescu Gabriel

Etapa judeţeană

Nr.crt Disciplina Numele şi prenumele elevului Clasa Premiu Profesor
1 Chimie Dig Mălina Nicoleta XI MIE menţiune Anca Elisabeta Constanţa
2 Limba română Stefani Alexia Vanessa V menţiune Mateiu Marius
3 Limba engleză Alb Alex Ştefan VIII menţiune Oproiu Maria Mihaiela
4 Geografie Trif Diana Nicoleta VIII III Costea Leontin
5 Geografie Postolachi Bogdan VIII menţiune Costea Leontin
6 Geografie David Raul Mihai IX MI menţiune Costea Leontin
7 Geografie David Daiana Mihaela XII FIE menţiune Costea Leontin
8 Tehnologia Informaţiei Praţa Mirela XII MII I Iancu Alina Marieta
9 Religie Holhos Maria Elena IX FIE menţiune Bar Nicolae Alin
10 Religie Sav Ionela Nicoleta X P II Bar Nicolae Alin
11 Limba rromani Nuţă Marian Ionuţ XII FIE I Nuţă Doru Daniel
12 Limba rromani Petaca Ionuţ Valentin X P I Nuţă Doru Daniel
13 Limba rromani Lazăr Valentin IX P I Nuţă Doru Daniel
14 Concursul de geografie "Terra" Stefani Alexia Vanessa V I Costea Leontin
15 Concursul de geografie "Terra" Jurj Paul Florin VII III Costea Leontin
16 Concursul de geografie "Terra" Iancu Gheorghe Aurelian VII menţiune Costea Leontin
17 Concursul de geografie "Terra" Bârlea Dragoş VII menţiune Costea Leontin
18 Concurs Chimie "RALUCA RIPAN" Iancu Gheorghe Aurelian VII II Anca Elisabeta Constanta
19 Concurs "Laudă seminţelor, celor de faţă şi în veci tuturor" Tudoran Valentina Maria IX P II - sectiunea creatie literara Cîmpian Bianca
20 Concurs "Laudă seminţelor, celor de faţă şi în veci tuturor" Tudoran Valentina Maria IX P mentiune - sectiunea traduceri - engleza Groza Beniamin
21 Concurs "Laudă seminţelor, celor de faţă şi în veci tuturor" Tudoran Valentina Maria IX P mentiune - sectiunea arte plastice Cîmpian Bianca
22 Sesiunea de comunicari stiintifice - Geografie Răfăilă Ioana X P I Costea Leontin
23 Concursul "Sanitarii pricepuţi" faza zonala Echipaj gimnaziu V I Mardare Monica
24 Concursul "Sanitarii pricepuţi" faza zonala Echipaj gimnaziu VI II Mardare Monica
25 Concursul "Sanitarii pricepuţi" faza zonala Echipaj liceu
Adam Sebastian
Petrea Bianca
Dig Malina
David Stefana
Cioflica Daiana
Furdui Paul
XI MIE I Mardare Monica

Înapoi la început!

ANUL ŞCOLAR 2014-2015

Etapa naţională

Nr.crt Disciplina Numele şi prenumele elevului Clasa Premiu Profesor
1 Chimie Dig Mălina Nicoleta IX MIE Participare Anca Elisabeta Constanţa
2 Logică şi argumentare Jurca Ramona Maria XI MIE Participare Marian Răzvan
3 Limba rromani Petaca Ionuţ Valentin IX P Participare Bătrână Rodica
4 Limba rromani Nuţă Marian Ionuţ XI FIE Participare Bătrână Rodica
5 Tehnologia Informaţiei Praţa Mirela XI MII Medalie de Bronz Iancu Alina Marieta
6 Concursul "Lucian Blaga" Bocşa Alexandra XI FIE I Mateiu Marius
7 Sesiunea de comunicari stiintifice - Geografie Răfăilă Ioana IX P menţiune Costea Leontin

Etapa judeţeană

Nr.crt Disciplina Numele şi prenumele elevului Clasa Premiu Profesor
1 Chimie Dig Mălina Nicoleta X MIE I Anca Elisabeta Constanţa
2 Limba română Trif Diana VII menţiune Leach Bianca
3 Limba engleză Alb Alex Ştefan VII III Oproiu Mihaiela
4 Logică şi argumentare Jurca Ramona Maria XII MIE I Marian Răzvan
5 Religie Câmpean Maria XII P menţiune Bar Nicolae Alin
6 Religie Sav Ionela Nicoleta IX P menţiune Bar Nicolae Alin
7 Istorie Bocşa Alexandra XI FIE menţiune Golgoţ Nicoleta
8 Istorie Răfăilă Ioana Elena IX P menţiune Cotu Ileana
9 Limba rromani Nuţă Marian Ionuţ XI FIE I Bătrână Rodica
10 Limba rromani Petaca Ionuţ Valentin IX P I Bătrână Rodica
11 Tehnologia Informaţiei Praţa Mirela XI MII I Iancu Alina Marieta
12 Tehnologia Informaţiei Meszaroş David Andrei X MIE menţiune Iancu Alina Marieta
13 Concursul de geografie "Terra" Jurj Paul Florin VI menţiune Costea Leontin
14 Concursul de geografie "Terra" Iancu Gheorghe Aurelian VI menţiune Costea Leontin
15 Concursul de geografie "Terra" Bârlea Dragoş VI menţiune Costea Leontin
16 Concursul de geografie "Terra" Poşogan Alberto Paul VI menţiune Costea Leontin
17 Concursul de geografie "Terra" Balea Cristian Constantin VII menţiune Costea Leontin
18 Concursul de geografie "Terra" Postolachi Bogdan Costel VII menţiune Costea Leontin
19 Concursul de geografie "Terra" Trif Diana Nicoleta VII menţiune Costea Leontin

Înapoi la început!

ANUL ŞCOLAR 2013-2014

Etapa naţională

Nr.crt Disciplina Numele şi prenumele elevului Clasa Premiu Profesor
1 Geografie Oneţ Melissa Giulia X MII Menţiune Costea Leontin
2 Limba rromani Petaca Ionuţ Valentin VIII II (participa la internationala) Bătrână Rodica
3 Limba rromani Nuţă Marian Ionuţ X FIE Participare Bătrână Rodica
4 Chimie Pavel Nicoleta XI MIE Menţiune specială Anca Elisabeta Constanţa
5 Chimie Dig Mălina Nicoleta IX MIE Participare Anca Elisabeta Constanţa
6 Logică şi argumentare Jurca Ramona Maria XI MIE Menţiune Marian Răzvan
7 Concursul "Lucian Blaga" Bocşa Alexandra X FIE II Bendea Mariana Sidonia
8 Concursul "Lucian Blaga" Costea Gavril X FIE II Bendea Mariana Sidonia
9 Concursul de geografie "Terra" Balea Cristian Constantin VI II Costea Leontin
10 Concursul de geografie "Terra" Postolachi Bogdan Costel VI III Costea Leontin
11 Concursul de geografie "Terra" Trif Diana Nicoleta VI III Costea Leontin

Etapa judeţeană

Nr.crt Disciplina Numele şi prenumele elevului Clasa Premiu Profesor
1 Chimie Dig Mălina Nicoleta IX MIE I Anca Elisabeta Constanţa
2 Chimie Bendea Paula Alexandra X MII menţiune Anca Elisabeta Constanţa
3 Chimie Pavel Nicoleta XI MIE II Anca Elisabeta Constanţa
4 Geografie Oneŧ Melissa Giulia X MII I Costea Leontin
5 Geografie Bostan Ioana X MII menţiune Costea Leontin
6 Logică şi argumentare Jurca Ramona Maria XI MIE I Marian Răzvan
7 Logică şi argumentare David Corina Violeta XI MIE III Marian Răzvan
8 Religie Câmpean Maria XI P III Bar Nicolae Alin
9 Religie Sav Ana Maria XII P II Bar Nicolae Alin
10 Limba rromani Nuţă Marian Ionuţ X FIE I Bătrână Rodica
11 Limba rromani Petaca Ionuţ Valentin VIII I Bătrână Rodica
12 Informatică Praţa Mirela X MII menţiune Iancu Alina Marieta
13 Tehnologia Informaţiei Dig Dan Vasile XII P II Iancu Alina Marieta
14 Tehnologia Informaţiei Praţa Mirela X MII III Iancu Alina Marieta
15 Tehnologia Informaţiei Meszaroş David Andrei IX MIE menţiune Iancu Alina Marieta
16 Concurs "Ştiinţele Pământului" Rădeanu Roxana XI MIE menţiune Anca Elisabeta Constanţa,
Costea Leontin, Petri
Lucia, Martin Marcela
17 Concurs interjudetean "Viitorii matematicieni" Jurj Paul V III Stan Marcel Ioan
18 Concursul de geografie "Terra" Ciama Andreea V menţiune Costea Leontin
19 Concursul de geografie "Terra" Iancu Aurelian V menţiune Costea Leontin
20 Concursul de geografie "Terra" Balea Cristian Constantin VI II Costea Leontin
21 Concursul de geografie "Terra" Postolachi Bogdan Costel VI III Costea Leontin
22 Concursul de geografie "Terra" Trif Diana Nicoleta VI menţiune Costea Leontin
23 Concursul de geografie "Terra" David Bogdan Constantin VI menţiune Costea Leontin
24 Concursul de geografie "Terra" Sicoe Alexandra Paula VII II Costea Leontin
25 Concursul de geografie "Terra" Dura Teodora Luiza VII menţiune Costea Leontin
26 Concursul de geografie "Terra" Olar Roxana Georgiana VII menţiune Costea Leontin
27 Concursul "Lucian Blaga" Bocşa Alexandra X FIE I Bendea Mariana Sidonia
28 Concursul "Lucian Blaga" Costea Gavril X FIE I Bendea Mariana Sidonia
29 Concursul "Lucian Blaga" Bostan Ioana X MII II Groza Beniamin
30 Concursul "Lucian Blaga" Dig Dan Vasile XII P menţiune Oneţiu Liliana Cristina
31 Concurs de referate şi comunicări - Geografie Bendea Paula Alexandra X MII I Costea Leontin
32 Concurs de referate şi comunicări - Geografie Bostan Ioana X MII I Costea Leontin
33 Concursul "Sanitarii pricepuţi" Echipaj 1 XII I Anghel Ramona
Mardare Monica
34 Concursul "Sanitarii pricepuţi" Echipaj 2 IX II Anghel Ramona
Mardare Monica

Înapoi la început!

ANUL ŞCOLAR 2012-2013

Etapa naţională

Nr.crt Disciplina Numele şi prenumele elevului Clasa Premiu Profesor
1 Geografie Balea Cristian Constantin V III Costea Leontin
2 Limba rromani Petaca Ionuţ Valentin VII III Bătrână Rodica
3 Limba rromani Nuţă Marian Ionuţ IX FIE III Bătrână Rodica
4 Pedagogie Paşca Alina Maria XI P II Simina Monica Iuliana
5 Pedagogie Sav Ana Maria XI P menţiune Simina Monica Iuliana
6 Tehnologia Informaţiei Tuhuţ Vlăduţ Emanuel XII SN III (medalie de aur) Iancu Alina Marieta

Etapa judeţeană

Nr.crt Disciplina Numele şi prenumele elevului Clasa Premiu Profesor
1 Limba română Câmpean Elena XI MIE menţiune Oneţiu Liliana Cristina
2 Religie Bogdan Raluca Maria X MIE menţiune Bar Nicolae Alin
3 Chimie Pavel Nicoleta X MIE menţiune Anca Elisabeta Constanţa
4 Limba engleză Tuhuţ Mădălin Mihai IX MII menţiune Oproiu Maria Mihaiela
5 Limba rromani Petaca Ionuţ Valentin VII I Bătrână Rodica
6 Limba rromani Nuţă Marian Ionuţ IX FIE I Bătrână Rodica
7 Limba rromani Petaca Vasile Sorin XII TA I Bătrână Rodica
8 Logică şi argumentare Jurca Ramona Maria X MIE II Marian Răzvan
9 Logică şi argumentare David Corina Violeta X MIE III Marian Răzvan
10 Pedagogie Paşca Alina Maria XI P II Simina Monica Iuliana
11 Pedagogie Sav Ana Maria XI P I Simina Monica Iuliana
12 Geografie Bostan Ioana IX MII II Costea Leontin
13 Geografie Oneţ Melissa Giulia IX MII III Costea Leontin
14 Geografie Toderaş Ramona XII FIE III Costea Leontin
15 Geografie Jantea Petronela Alina X MIE menţiune Costea Leontin
16 Geografie Gherghel Iulia IX MII menţiune Costea Leontin
17 Geografie Praţa Mirela IX MII menţiune Costea Leontin
18 Geografie Balea Cristian Constantin V I Costea Leontin
19 Geografie Trif Diana Nicoleta V III Costea Leontin
20 Geografie David Bogdan Constantin V menţiune Costea Leontin
21 Geografie Postolachi Bogdan Costel V menţiune Costea Leontin
22 Geografie Sicoe Alexandra Paula VI menţiune Costea Leontin
23 Geografie Olar Roxana Georgiana VI menţiune Costea Leontin
24 Geografie Dura Teodora Luiza VI menţiune Costea Leontin
28 Tehnologia Informaţiei Tuhuţ Vlăduţ Emanuel XII SN I Iancu Alina Marieta
26 Tehnologia Informaţiei Dig Dan Vasile XI P II Iancu Alina Marieta
27 Tehnologia Informaţiei Simina Alin Gheorghe XII MIE III Iancu Alina Marieta
28 Tehnologia Informaţiei Praţa Mirela IX MII menţiune Iancu Alina Marieta
29 Tehnologia Informaţiei Băbuţ Alex Corneliu IX MII menţiune Iancu Alina Marieta
30 Concurs "Ştiinţele Pământului" Rădeanu Roxana X MIE menţiune Anca Elisabeta Constanţa,
Costea Leontin, Petri
Lucia, Martin Marcela
31 Power lifting Nicoară Elena IX SN    
32 Echipa de rugby fete     I (zona) Cîra Grigorescu Gabriel
33 Echipa de rugby băieţi     II (zona) Cîra Grigorescu Gabriel
34 Sanitarii pricepuţi     I Anghel Ramona

Înapoi la început!

ANUL ŞCOLAR 2011-2012

Etapa naţională

Nr.crt Disciplina Numele şi prenumele elevului Clasa Premiu Profesor
1 Religie Cioflica Ana XII MI menţiune Bar Nicolae Alin
2 Limba rromani Petaca Ionuţ Valentin VI participare Bătrână Rodica
3 Limba rromani Petaca Vasile Sorin XI TA II Bătrână Rodica
4 Limba rromani Nuţă Diana Georgiana X TIT participare Bătrână Rodica
5 Logică David Corina Violeta IX MIE participare Marian Răzvan
6 Pedagogie Paşca Alina Maria X P participare Simina Monica Iuliana
7 Pedagogie Sav Ana Maria X P participare Simina Monica Iuliana
8 Geografie Nariţa Cătălin Ioan X MIE participare Costea Leontin
9 Chimie Pavel Nicoleta IX MIE participare Anca Elisabeta Constanţa
10 Educaţie tehnologică Deoanca Dan Cristian VIII participare Cioflica Mirela
11 Informatică aplicată Tuhuţ Vlăduţ Emanuel XI SN mentiune Iancu Alina Marieta

Etapa judeţeană

Nr.crt Disciplina Numele şi prenumele elevului Clasa Premiu Profesor
1 Limba română Bendea Paula Alexandra VIII menţiune Mateiu Marius
2 Religie Cioflica Ana XII MI I Bar Nicolae Alin
3 Religie Sav Ana Maria X P II Bar Nicolae Alin
4 Religie Jantea Petronela Alina IX TIT menţiune Bar Nicolae Alin
5 Limba engleză Tuhuţ Mădălin Mihai VII menţiune Oproiu Mihaiela
6 Limba engleză Rădeanu Roxana VIII menţiune Groza Beniamin
7 Limba rromani Petaca Ionuţ Valentin VI I Bătrână Rodica
8 Limba rromani Petaca Vasile Sorin XI TA I Bătrână Rodica
9 Limba rromani Nuţă Diana Georgiana X TIT III Bătrână Rodica
10 Limba rromani Pintea Andrei X MIR menţiune Bătrână Rodica
11 Logică David Corina Violeta IX MIE I Marian Răzvan
12 Pedagogie Paşca Alina Maria X P I Simina Monica Iuliana
13 Pedagogie Sav Ana Maria X P I Simina Monica Iuliana
14 Geografie Nariţa Cătălin Ioan X MIE I Costea Leontin
15 Geografie Boglea Bogdan X MIE II Costea Leontin
16 Geografie Toderaş Ramona XI FIE II Costea Leontin
17 Geografie Cioara Roxana IX MIE II Costea Leontin
18 Geografie David Dan Cristian X MIE II Costea Leontin
19 Chimie Pavel Nicoleta IX MIE I Anca Elisabeta Constanţa
20 Educaţie tehnologică Deoanca Dan Cristian VIII I Cioflica Mirela
21 Educaţie tehnologică Tuhuţ Mădălin Mihai VIII II Cioflica Mirela
22 Educaţie tehnologică Bodea Iuliana Gabriela V menţiune Cioflica Mirela
23 Informatică aplicată Tuhuţ Vlăduţ Emanuel XI SN I Iancu Alina Marieta
24 Informatică aplicată Tolomeiu Vădan Ruben Valdenis IX P II Iancu Alina Marieta
25 Informatică aplicată Dig Dan Vasile X P II Iancu Alina Marieta
26 Informatică aplicată Boglea Bogdan X MIE menţiune Iancu Alina Marieta
27 Olimpiada naţională a sportului şcolar Tanţoş Teodor Andrei XI MIE campion naţional la schi  
28 Olimpiada naţională a sportului şcolar Echipa de handbal băieţi Gimnaziu II  
29 Olimpiada naţională a sportului şcolar Echipa de rugby băieţi Gimnaziu II  

Înapoi la început!